2016-12-12 00:54
 Oceń wpis
   

Kotły niskotemperaturowe czy kotły kondensacyjne? Przed takim wyborem stoi wielu inwestorów oraz osób, które budują swoje własne domy. Każde z tych rozwiązań, służy do ogrzewania budynku. Jednak, które z nich jest lepsze? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

W tym artykule, kotły niskotemperaturowe, zostawimy w spokoju, a zajmiemy się kotłami kondensacyjnymi. Powiemy pokrótce, jak działają oraz jakie są ich zalety.

Przewagą kotłów kondensacyjnych nad kotłami tradycyjnymi jest to, że wykorzystują one zjawisko kondensacji/ Co to właściwie oznacza? Kondensacja to nic innego jak skraplanie się pary wodnej. To właśnie cała tajemnica kotłów kondensacyjnych. Zamiast wydalać parę wodną razem ze spalinami, wykorzystują ją one ponownie, aby uzyskać dodatkowe pokłady energii i tym samym osiągają większą sprawność. Jeżeli więc lubisz dbać o środowisko i zależy Ci na rozwiązaniu bardziej ekonomicznym w dłuższej perspektywie, kotły kondensacyjne, będą lepszym rozwiązaniem od tych tradycyjnych.

Oczywiście jest to tylko jedno z możliwych rozwiązań. Na rynku istnieje wiele innych pieców i kotłów, które być może lepiej spełnią Twoje potrzeby. Mimo wszystko kotły kondensacyjne są warte rozważenia, ponieważ dzięki wykorzystaniu zjawiska kondensacji osiągają one naprawdę wysoką wydajność. Oznacza to, że bardzo dobrze wykorzystują spalane przez siebie paliwo i bardzo mało tego paliwa, nie zostaje w pełni wykorzystana. Zastosowanie kotłów kondensacyjnych pozwala nie tylko przekazywać ciepło do odbiorników, jakimi są grzejniki, ale również do systemu rurek, stosowanych w podgrzewaniu podłogowym.

Natomiast jeżeli chcesz przeczytać więcej na temat kotłów niskotemperaturowych, kliknij ten odnośnik: kotły niskotemperaturowe
Tagi: kotły niskotemperaturowe/a>, kotły kondensacyjne/a>