2016-07-28 11:40
 Oceń wpis
   

Wiele firm będących w posiadaniu maszyn i pojazdów zasilanych silnikami wysokoprężnymi staje przed problemem zaopatrywania ich w olej napędowy. Standardowa procedura, to jest korzystanie ze stacji benzynowych, jest w tym wypadku nieefektywna i nieekonomiczna. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnego zbiornika umożliwiającego przechowywanie i tankowanie paliwa w miejscu przechowywania floty.

 

Jednymi z najpopularniejszych systemów do przechowywania oleju napędowego są zbiorniki z typoszeregu Fuelmaster. Za ich szerokim wykorzystywaniem przemawiają następujące zalety:

- konstrukcja z polipropylenu jest lekka, a jednocześnie niezwykle wytrzymała na zewnętrzne czynniki (takie jak promieniowanie słoneczne, wilgoć, temperatury w szerokim zakresie), co sprawia, że ze zbiornika można bezpiecznie korzystać przez wiele lat, bezpieczeństwo zwiększa także zastosowanie systemu dwupłaszczowego, co znakomicie chroni przed potencjalnym wyciekiem, a także przedostawaniem się na zewnątrz oparów

- wewnętrzna dystrybucja paliwa jest bardzo łatwa dzięki automatycznemu nalewakowi z elastycznym przewodem i szybka, co gwarantuje pompa elektryczna o wysokiej wydajności, a jednocześnie można ją na bieżąco kontrolować, co umożliwia analogowy przepływomierz z wyświetlaczem wskazującym ilość bieżącą i całkowitą

- dostępne są urządzenia o pojemności 1200, 2500, 3500, 5000 i 9000 litrów, dzięki czemu można wybrać model najbardziej odpowiadającym potrzebom danego użytkownika od małego gospodarstwa rolnego po firmę logistyczną dysponującą wieloma samochodami kurierskimi

- zbiorniki Fuelmaster posiadają szereg zabezpieczeń, takich jak obudowa zamykana na klucz, czujnik aktualnego poziomu oleju z wyświetlaczem ze zintegrowanym czujnikiem przecieku pomiędzy płaszczami, czujnik maksymalnego poziomu, zamykany właz dostępowy, mechanizm uniemożliwiający przelanie, odpowietrznik, przyłącze uziemienia.

 

Więcej informacji tutaj: Fuelmaster 50002016-07-13 09:43
 Oceń wpis
   

 

kod kreskowy na etykiecieWprowadzenie systemu kodów kreskowych znacznie ułatwiło i uporządkowało procesy znakowania i identyfikacji towarów oraz usług. Kody kreskowe spotykamy na artykułach kupowanych w sklepach, książkach wypożyczanych z biblioteki, a także próbkach materiałów biologicznych, pobieranych od nas do badań laboratoryjnych. Kody te odrywają istotną rolę także w procesach logistycznych, magazynowych, inwentaryzacyjnych i innych.

 

Urządzeniami generującymi kody kreskowe są specjalne drukarki. Jednak aby druk był możliwy, konieczne jest stosowanie odpowiednich materiałów eksploatacyjnych. Najwygodniejsze rozwiązanie to wybór etykiet samoprzylepnych, gdyż natychmiast po wydruku można umieścić kod na znakowanym artykule. Proces ten zna każdy z nas to właśnie robimy samodzielnie ważąc owoce i warzywa w markecie i umieszczając na torebce lub woreczku wygenerowaną przez wagę naklejkę.

 

Analogicznie do podziału drukarek do kodów kreskowych, istnieją dwie grupy etykiet: termiczne i termotransferowe.

 

Etykiety termiczne wykonane są z termoczułego papieru, który ulega zaczernieniu pod wpływem wysokiej temperatury głowicy drukującej. W ten sposób można uzyskać wyłącznie druk czarno-biały. Ponadto nie jest on długotrwały i odporny na czynniki zewnętrzne. W związku z tym etykiety termiczne stosowane są w pomieszczeniach zamkniętych i do znakowania na krótki czas.

 

Jeżeli potrzebny jest druk wysokiej jakości i trwałości, a do tego wytrzymały na warunki atmosferyczne, trzeba skorzystać z drukarek i etykiet termotransferowych. W tym przypadku wysoka temperatura głowicy powoduje uwalnianie pigmentów ze specjalnej taśmy barwiącej. Użycie specjalnych kalek pozwala uzyskać druk w wybranych kolorach. Etykiety termotransferowe mają bardzo szerokie i wszechstronne zastosowanie.