2017-01-19 02:37
 Oceń wpis
   
Jeżeli zastanawiasz się, jak to jest, że na wielkich kontenerowcach, magazynach oraz w wielu innych miejscach, gdzie przewija się dużo różnych towarów, tak rzadko dochodzi do kradzieży, ten artykuł jest dla Ciebie. Wszystko to za sprawa plomb. Plomby zaciskowe, samoprzylepne, plastikowe to tylko niektóre z tych, które stosuje się do zabezpieczania towarów podczas transportu.

Czym właściwie jest plomba?

Plomba jest zazwyczaj niedużym akcesorium, które zawiera pewien mechanizm blokujący. Może być wykonana z plastiku, tworzyw sztucznych lub metalu. Zabezpiecza ona towar przed jego niepożądanym otworzeniem lub pozwala wykryć, że ktoś przy nim manipulował. Zazwyczaj plomby mają również nadrukowane numery seryjne, które są dodatkowym zabezpieczeniem. Ktoś mógłby bowiem najpierw zerwać plombę, a później umieścić drugi raz taką samą.

Gdzie się je stosuje?

- W transporcie

Tak jak zostało to już wcześniej wspomniane, najczęściej plomby takie jak np. plomby zaciskowe, stosuje się do zabezpieczania towarów w transporcie. Dzięki temu nasze towary są dużo bezpieczniejsze oraz można sprawdzić, czy nikt przy nich nie manipulował.

- W magazynie

Oczywiście podobną funkcję, pełnią plomby używane w magazynach. Tam również służą one do zabezpieczania znajdujących się w magazynie towarów. Warto je stosować, gdyż są stosunkowo niedrogie, jeżeli porównamy je z funkcjonalnością, jaką nam oferują.

- W domu/biurze

Czasami również w domu musimy coś zabezpieczyć. Możemy również użyć do tego jakiegoś rodzaju plomby. Bardzo uniwersalne są plomby zaciskowe. Możemy za ich pomocą nie tylko zabezpieczać różne rzeczy, ale również je łączyć. Są więc doskonałe do naprawiania różnych domowych sprzętów, w dość prowizoryczny sposób.

Czytaj więcej na: plomby zaciskowe
Tagi: Plomby zaciskowe/a>