2016-07-28 11:40
 Oceń wpis
   

Wiele firm będących w posiadaniu maszyn i pojazdów zasilanych silnikami wysokoprężnymi staje przed problemem zaopatrywania ich w olej napędowy. Standardowa procedura, to jest korzystanie ze stacji benzynowych, jest w tym wypadku nieefektywna i nieekonomiczna. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnego zbiornika umożliwiającego przechowywanie i tankowanie paliwa w miejscu przechowywania floty.

 

Jednymi z najpopularniejszych systemów do przechowywania oleju napędowego są zbiorniki z typoszeregu Fuelmaster. Za ich szerokim wykorzystywaniem przemawiają następujące zalety:

- konstrukcja z polipropylenu jest lekka, a jednocześnie niezwykle wytrzymała na zewnętrzne czynniki (takie jak promieniowanie słoneczne, wilgoć, temperatury w szerokim zakresie), co sprawia, że ze zbiornika można bezpiecznie korzystać przez wiele lat, bezpieczeństwo zwiększa także zastosowanie systemu dwupłaszczowego, co znakomicie chroni przed potencjalnym wyciekiem, a także przedostawaniem się na zewnątrz oparów

- wewnętrzna dystrybucja paliwa jest bardzo łatwa dzięki automatycznemu nalewakowi z elastycznym przewodem i szybka, co gwarantuje pompa elektryczna o wysokiej wydajności, a jednocześnie można ją na bieżąco kontrolować, co umożliwia analogowy przepływomierz z wyświetlaczem wskazującym ilość bieżącą i całkowitą

- dostępne są urządzenia o pojemności 1200, 2500, 3500, 5000 i 9000 litrów, dzięki czemu można wybrać model najbardziej odpowiadającym potrzebom danego użytkownika od małego gospodarstwa rolnego po firmę logistyczną dysponującą wieloma samochodami kurierskimi

- zbiorniki Fuelmaster posiadają szereg zabezpieczeń, takich jak obudowa zamykana na klucz, czujnik aktualnego poziomu oleju z wyświetlaczem ze zintegrowanym czujnikiem przecieku pomiędzy płaszczami, czujnik maksymalnego poziomu, zamykany właz dostępowy, mechanizm uniemożliwiający przelanie, odpowietrznik, przyłącze uziemienia.

 

Więcej informacji tutaj: Fuelmaster 50002016-06-28 13:44
 Oceń wpis
   

Jedną z najważniejszych wielkości fizycznych, mających wpływ na przebieg wielu procesów technologicznych, jest temperatura. W niektórych przypadkach pożądane są jej wysokie wartości, w innych niedopuszczalne jest przekroczenie określonego, niskiego pułapu. Stąd też rynek bogaty jest w urządzenia służące do pomiaru temperatury, które przeznaczone są do stosowania w zakładach przemysłowych, halach produkcyjnych i magazynowych itp.

Tam, gdzie konieczna jest stała kontrola temperatury, stosowane są regulatory, natomiast w pozostałych przypadkach wystarcza dokonanie okresowych pomiarów przy pomocy czujników.

Czujnikom takim stawiane są bardzo różne wymagania. Jednym z nich jest na pewno szeroki zakres pomiarowy (wiele procesów zachodzi w bardzo wysokich temperaturach, sięgających kilkuset stopni), a jednocześnie wysoka czułość i krótki czas reakcji, co umożliwia mierzenie temperatur szybkozmiennych. Kolejna pożądana cecha to odporność na wstrząsy, wibracje, a także inne czynniki mechaniczne. W wielu przypadkach zachodzi konieczność pomiaru temperatury w miejscu ciasnym i/lub bardzo trudno dostępnym i wtedy potrzebny jest czujnik o małych rozmiarach, dużej elastyczności i długim przewodzie. Czujniki powinny być także szczelne i odporne na działanie substancji chemicznych, a także korozję, zatem ich obudowę często wykonuje się z nierdzewnej stali kwasoodpornej.

Przemysłowe czujniki temperatury mogą posiadać jeden z dwóch rodzajów termoelementów pomiarowych, termorezystancyjnyy lub termoelektryczny.

Czujniki stosowane są do pomiaru temperatury cieczy i gazów w rurociągach i zbiornikach, a także temperatury maszyn, urządzeń oraz ich elementów. Są one także ważnym elementem instalacji wentylacji i klimatyzacji.

Więcej informacji tutaj: czujniki temperatury2015-11-18 08:40
 Oceń wpis
   
Podczas przemysłowych prac związanych z obróbką skrawaniem czy cięciem i szlifowaniem metali z reguły należy stosować specjalne oleje mające na celu chłodzenie obrabianych powierzchni. Tarcie, które wówczas powstaje wyzwala duże ilości ciepła, a odpowiednio dobrany olej, oprócz chłodzenia ma za zadanie wypłukiwanie drobinek obrabianych elementów.
 
Podczas prac szlifierskich spod ściernic bardzo często wydobywa się mgła olejowa, która powinna być usuwana z otoczenia operatora maszyny przez sprawny wyciąg. Jest to istotne z kilku względów. Producenci olejów do obróbki skrawaniem nie stwierdzają szkodliwości mgły olejowej dla zdrowia, jednak zalecają jej odprowadzanie poprzez odpowiednio dobrane systemy wentylacji.
 
Musimy pamiętać, że operator maszyny często jest narażony na wielogodzinne oddziaływanie mgły olejowej, a to może znacząco pogarszać komfort jego pracy. Drugim istotnym czynnikiem jest przejrzystość powietrza i związana z nią widoczność obrabianych materiałów, a ta musi być zapewniona.
 
Tego typu technologia stanowi dobre dopełnienie dla innych rozwiązań takich jak:
 


2014-04-07 12:36
 Oceń wpis
   

Postęp technologiczny zmusza wszelkiego typu firmy budowlane, przedsiębiorstwa i warsztaty do wspomagania się sprzętem, który podniesie wyniki i efektywność pracy. Ekipa budowlana, która nie dysponuje nowoczesnym sprzętem, wydaje się nie mieć szans na przetrwanie.

Przykładowo, takimi urządzeniami są wszelkie wciągarki i wciągniki budowlane. Nad ich produkcją i doskonaleniem, pracuje kadra inżynierów i techników. Urządzenia te są niezbędnym wyposażeniem każdej ekipy budowlanej. Przyjrzyjmy się więc im bliżej.
Wciągniki budowlane służą do przenoszenia ciężarów na bliskie odległości. Ich obudowa pełni funkcję mechanizmu nośnego. Podzielić je możemy na ręczne i elektryczne. Ręczne podzielić możemy na:
- ślimakowe,
- wielokrążkowe,
- z przekładnią planetarną.
Elektryczne dzielą się na:
 - jednohamulcowe,
- dwuhamulcowe.
Stosowane są nie tylko w budownictwie. Popularne są także w górnictwie.
Wciągarki budowlane różnią się od wciągników tym, że posiadają odrębny układ nośny. Jest on w formie prowadnicy. Poza tym przeznaczenie jest podobne. Można nimi podnosić bardzo duże ciężary. Wciągarki można podzielić na:
- wciągarki linowe elektryczne - cięgnem jest lina stalowa. Ich wadą jest to, że mają możliwości przemieszczania. Napędzane najczęściej za pomocą silnika elektrycznego.
- wciągarki łańcuchowe elektryczne - jak wyżej, z tym, że w tym przypadku cięgnem jest łańcuch.
- wciągarki ręczne (linowe i elektryczne) - charakteryzują się prostą budową. Są świetnym rozwiązaniem przy pracach montażowych, a także remontowych.

Tagi: wciągniki/a>, wciągarki elektryczne/a>