2017-09-04 07:57
 Oceń wpis
   
Każdego dnia w laboratoriach na całym świecie używa się różnego rodzaju przyrządów i narzędzi. Jednymi z najpopularniejszych i najczęściej używanych są pipety automatyczne. Czym są i jak ich używać? Tego dowiedzie się z dalszej części artykułu.

Czym jest pipieta?
Pipeta to jak już wcześniej wspomnieliśmy jedno z podstawowych narzędzi, jakie możemy spotkać w laboratorium. Mają one kształt rurki i wykonane są ze szkła, metalu lub tworzyw sztucznych. Służą do przenoszenia, odmierzania i badania substancji w postaci płynnej. Obecnie najpopularniejszym rodzajem pipet są pipety automatyczne.

Wspomniane pipety automatyczne są nowoczesnymi urządzeniami pomiarowymi, dzięki którym możemy dokonywać dokładnych badań wielu cieczy. Składają się z tłoczka na sprężynie, regulatora i uchwytu, który ułatwia korzystanie z tych stosunkowo prostych urządzeń.

Proces pipetowania
Pipetowanie to po prostu badanie danej cieczy przy pomocy pipety. W przypadku pipety automatycznej badanie te można podzielić na dwa:

  • Standardowe stosuje się je głównie podczas badania wody oraz roztworów takich jak kwasy czy zasady.
  • Rewersyjne ten rodzaj pomiaru stosuje się w przypadku cieczy o większej gęstości oraz lepkości. Pobranie tego typu próbki wymaga większej wprawy i jest trudniejsze.

O czym należy pamiętać, dokonując pomiarów?
1. Bardzo ważna jest odpowiednia kalibracja pipety automatycznej. W przeciwnym wypadku będzie ona zakłamywała wyniki badan, co może być bardzo niebezpieczne. Dlatego tak ważne jest, by regularnie czyścić pipetę, a kiedy jest to konieczne oddać ją do serwisu.
2. Podczas badania należy zadbać również o odpowiednie warunki otoczenia. Jednym z nich jest odpowiednia temperatura, która powinna utrzymywać się na poziomie ok. 20-25 stopni Celsjusza. Jest to temperatura, w której większość cieczy znajduje się w stanie obojętnym.
3. Kiedy nie używamy naszej pipety automatycznej najlepiej przechowywać ją na specjalnym statywie.
4. Po każdym badaniu powinniśmy również przepłukiwać lub kiedy jest to konieczne i możliwe wymieniać końcówkę pipety.

Czytaj więcej na: pipety automatyczne
 


2017-01-19 02:37
 Oceń wpis
   
Jeżeli zastanawiasz się, jak to jest, że na wielkich kontenerowcach, magazynach oraz w wielu innych miejscach, gdzie przewija się dużo różnych towarów, tak rzadko dochodzi do kradzieży, ten artykuł jest dla Ciebie. Wszystko to za sprawa plomb. Plomby zaciskowe, samoprzylepne, plastikowe to tylko niektóre z tych, które stosuje się do zabezpieczania towarów podczas transportu.

Czym właściwie jest plomba?

Plomba jest zazwyczaj niedużym akcesorium, które zawiera pewien mechanizm blokujący. Może być wykonana z plastiku, tworzyw sztucznych lub metalu. Zabezpiecza ona towar przed jego niepożądanym otworzeniem lub pozwala wykryć, że ktoś przy nim manipulował. Zazwyczaj plomby mają również nadrukowane numery seryjne, które są dodatkowym zabezpieczeniem. Ktoś mógłby bowiem najpierw zerwać plombę, a później umieścić drugi raz taką samą.

Gdzie się je stosuje?

- W transporcie

Tak jak zostało to już wcześniej wspomniane, najczęściej plomby takie jak np. plomby zaciskowe, stosuje się do zabezpieczania towarów w transporcie. Dzięki temu nasze towary są dużo bezpieczniejsze oraz można sprawdzić, czy nikt przy nich nie manipulował.

- W magazynie

Oczywiście podobną funkcję, pełnią plomby używane w magazynach. Tam również służą one do zabezpieczania znajdujących się w magazynie towarów. Warto je stosować, gdyż są stosunkowo niedrogie, jeżeli porównamy je z funkcjonalnością, jaką nam oferują.

- W domu/biurze

Czasami również w domu musimy coś zabezpieczyć. Możemy również użyć do tego jakiegoś rodzaju plomby. Bardzo uniwersalne są plomby zaciskowe. Możemy za ich pomocą nie tylko zabezpieczać różne rzeczy, ale również je łączyć. Są więc doskonałe do naprawiania różnych domowych sprzętów, w dość prowizoryczny sposób.

Czytaj więcej na: plomby zaciskowe
Tagi: Plomby zaciskowe/a>


2016-12-12 00:54
 Oceń wpis
   

Kotły niskotemperaturowe czy kotły kondensacyjne? Przed takim wyborem stoi wielu inwestorów oraz osób, które budują swoje własne domy. Każde z tych rozwiązań, służy do ogrzewania budynku. Jednak, które z nich jest lepsze? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

W tym artykule, kotły niskotemperaturowe, zostawimy w spokoju, a zajmiemy się kotłami kondensacyjnymi. Powiemy pokrótce, jak działają oraz jakie są ich zalety.

Przewagą kotłów kondensacyjnych nad kotłami tradycyjnymi jest to, że wykorzystują one zjawisko kondensacji/ Co to właściwie oznacza? Kondensacja to nic innego jak skraplanie się pary wodnej. To właśnie cała tajemnica kotłów kondensacyjnych. Zamiast wydalać parę wodną razem ze spalinami, wykorzystują ją one ponownie, aby uzyskać dodatkowe pokłady energii i tym samym osiągają większą sprawność. Jeżeli więc lubisz dbać o środowisko i zależy Ci na rozwiązaniu bardziej ekonomicznym w dłuższej perspektywie, kotły kondensacyjne, będą lepszym rozwiązaniem od tych tradycyjnych.

Oczywiście jest to tylko jedno z możliwych rozwiązań. Na rynku istnieje wiele innych pieców i kotłów, które być może lepiej spełnią Twoje potrzeby. Mimo wszystko kotły kondensacyjne są warte rozważenia, ponieważ dzięki wykorzystaniu zjawiska kondensacji osiągają one naprawdę wysoką wydajność. Oznacza to, że bardzo dobrze wykorzystują spalane przez siebie paliwo i bardzo mało tego paliwa, nie zostaje w pełni wykorzystana. Zastosowanie kotłów kondensacyjnych pozwala nie tylko przekazywać ciepło do odbiorników, jakimi są grzejniki, ale również do systemu rurek, stosowanych w podgrzewaniu podłogowym.

Natomiast jeżeli chcesz przeczytać więcej na temat kotłów niskotemperaturowych, kliknij ten odnośnik: kotły niskotemperaturowe
Tagi: kotły niskotemperaturowe/a>, kotły kondensacyjne/a>


2016-07-13 09:43
 Oceń wpis
   

 

kod kreskowy na etykiecieWprowadzenie systemu kodów kreskowych znacznie ułatwiło i uporządkowało procesy znakowania i identyfikacji towarów oraz usług. Kody kreskowe spotykamy na artykułach kupowanych w sklepach, książkach wypożyczanych z biblioteki, a także próbkach materiałów biologicznych, pobieranych od nas do badań laboratoryjnych. Kody te odrywają istotną rolę także w procesach logistycznych, magazynowych, inwentaryzacyjnych i innych.

 

Urządzeniami generującymi kody kreskowe są specjalne drukarki. Jednak aby druk był możliwy, konieczne jest stosowanie odpowiednich materiałów eksploatacyjnych. Najwygodniejsze rozwiązanie to wybór etykiet samoprzylepnych, gdyż natychmiast po wydruku można umieścić kod na znakowanym artykule. Proces ten zna każdy z nas to właśnie robimy samodzielnie ważąc owoce i warzywa w markecie i umieszczając na torebce lub woreczku wygenerowaną przez wagę naklejkę.

 

Analogicznie do podziału drukarek do kodów kreskowych, istnieją dwie grupy etykiet: termiczne i termotransferowe.

 

Etykiety termiczne wykonane są z termoczułego papieru, który ulega zaczernieniu pod wpływem wysokiej temperatury głowicy drukującej. W ten sposób można uzyskać wyłącznie druk czarno-biały. Ponadto nie jest on długotrwały i odporny na czynniki zewnętrzne. W związku z tym etykiety termiczne stosowane są w pomieszczeniach zamkniętych i do znakowania na krótki czas.

 

Jeżeli potrzebny jest druk wysokiej jakości i trwałości, a do tego wytrzymały na warunki atmosferyczne, trzeba skorzystać z drukarek i etykiet termotransferowych. W tym przypadku wysoka temperatura głowicy powoduje uwalnianie pigmentów ze specjalnej taśmy barwiącej. Użycie specjalnych kalek pozwala uzyskać druk w wybranych kolorach. Etykiety termotransferowe mają bardzo szerokie i wszechstronne zastosowanie.2014-01-24 09:36
 Oceń wpis
   

Marine Serwis jest nowoczesnym sklepem, dostosowanym do oczekiwań i potrzeb reprezentowanych przez miłośników sportów wodnych.

Oferta przygotowana dla klientów obejmuje zarówno moto pompy Yamaha, pianki, buty, materiały eksploatacyjne, zabezpieczenia, pontony, Marine dmuchańce, silniki do łodzi, narty wodne, wakeboard, echosondy, łodzie i motorówki, silniki zaburtowe spalinowe, uciągowe, elektryczne, kamizelki, każdy jest w stanie dla siebie odnaleźć elementy nowoczesne i niezbędne. Stawianie na indywidualne dostosowanie się do wymogów i potrzeb klientów stawianie na marki znane i cenione na całym świecie, świadczy o możliwościach prezentowanych przez Marine Serwis.

Atutem jest także możliwość serwisowania w Marine Serwis sprzętów dzięki czemu wiedza i umiejętności przekładają się na zadowolenie klientów z bardzo kompleksowej opieki. Nowoczesna strona internetowa pokazuje szeroki asortyment czekający na każdego klienta w sklepie Marine Serwis. Stawianie na profesjonalizm skłania do współpracy z fachowcami.

Tagi: silniki zaburtowe/a>, silniki do łodzi/a>, skutery wodne serwis/a>, silniki zaburtowe yamaha/a>, silniki zaburto/a>


2013-12-17 13:43
 Oceń wpis
   

 Bardzo szybko na nasz rynek wkrada się tak zwana automatyka przemysłowa, czyli urządzenia usprawniające pracę w fabryce czy innych firmach, które wytwarzają jakieś towary. Właśnie komputery i inne maszyny, które mają usprawnić pracę, to ogólnie rzecz ujmując automatyka przemysłowa. Właśnie takie urządzenia cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli firm produkcyjnych, ponieważ mimo wysokich cen, takie urządzenia są niezwykle potrzebne, ponieważ znacznie przyspieszają pracę w firmie. Wygląda więc na to, że automatyka przemysłowa staje się coraz popularniejsza i wiele osób chętnie sięga po urządzenia wspomagające produkcję. Obecnie, kiedy technologia idzie do przodu, ciężko sobie wyobrazić wytwarzanie ręcznie wielu urządzeń, ale ponieważ dominuje automatyka przemysłowa, dlatego nie ma z tym żadnego problemu i odpowiedni sprzęt jest w stanie wykonać większą część pracy, którą kiedyś wykonywali ludzie. Wspomniana automatyka przemysłowa idealnie spełnia swoje zadanie w bardzo wielu firmach, gdzie ludzie są tylko potrzebni do obsługi specjalistycznych urządzeń, a ich praca nie jest fizyczna, a umysłowa. Taki postęp sprawia, że produkcja idzie znacznie szybciej i stoi na bardzo wysokim poziomie. Więc automatyka przemysłowa to bardzo pożądane zjawisko, które już jakiś czas temu weszło do przemysłu i zapewnia nam świetne produkty.

Tagi: maszyny/a>, automatyka przmeysłowa/a>


2013-12-04 14:44
 Oceń wpis
   

 Zmieniający się świat wskazuje ogromne możliwości jakie obecnie czekają na nowoczesnym rynku. Świat zmienia się nie do poznania, czy jest to z korzyścią czy też nie zależy od tego w jaki sposób spoglądamy na możliwości które obecnie są naszym światem. Rozwój przemysłu, stawianie na innowacyjne rozwiązania, technologiczne możliwości powodują ograniczanie czasu oczekiwania, przy założeniu konieczności podążania za wymogami jakie pojawiają się wśród klientów. Warto wiedzieć jak bardzo zmieniają się nasze wymogi w zinformatyzowanym świecie.

Komputery to nasze życie, praca, czas wolny, rynek wykorzystuje to uzależnienie, przekładając czas spędzany w cyber sieci na własną korzyść.

Pomysłowość przestaje być tylko górnolotnym hasłem, jest jednak elementem koniecznym, pokazującym w jaki sposób dotarcie do odbiorcy jest łatwe, i możliwe.

Otwieranie się na rynki równoznaczne jest z chęcią rozwijania kolejnych zmian, pokonywania przeszkód, zwalczania konkurencji i utrzymywania się na rynku. Warto o tym pamiętać, kiedy po raz kolejny stwierdzimy że zmiany na nowoczesnym rynku są niezauważalne, może po prostu spoglądamy w niewłaściwym kierunku?!

Tagi: biznes/a>, zmiany/a>, społeczeństwo/a>